7. kapitola - Na ošetřovně

1. března 2006 v 16:28 | Clarissa |  Věštba
"Pane profesore! Už se probírá!" řekla madam Pomfreyová. "Děkuji, Poppy. Můžeme za ním?" zeptal se Brumbál. "Ano, ale jen vy a profesor Snape. Nikdo jiný. Jen na chviličku!" "Ale samozřejmě." řekl Snape a společně s Brumbálem vešli na ošetřovnu.

"Draco, jak je ti?" ptal se Snape. Draco namáhavě otevřel oči. "Hrozně mě bolí hlava. A noha." dodal překvapeně Draco. "Ano, při tom pádu jste si zvrknul kotník. "Při pádu? Jakém pádu?" "Vy si to nepamatujete?" zeptal se opatrně Brumbál. "Naposledy si pamatuju, jak jsme s Pottrem letěli pro zlatonku..." "Ano, vyhrál jste nám zápas." řekl potěšeně Snape. "Vybavujete si ještě něco?" zeptal se Brumbál. "Zbytek mám zamlžený. Nevím, co je realita, a co sen. Zdálo se mi, že nade mnou stojí Grangerová..." řekl potichu Draco a Brumbálovi neušlo, že se přitom začervenal. "To se vám nezdálo..." začal mluvit Snape, ale přerušila ho madam Pomfreyová, která vešla do místnosti. "Tak, teď všichni ven. Už jste tu byli dost dlouho, Draco potřebuje klid!" zavelela přísně. Poté, co profesoři odešli, podala Dracovi lektvar na spaní.

"Co myslíte, že se Malfoyovi stalo?" ptal se Ron svých přátel, když se všichni sešli v nebelvírské společenské místnosti. "Já nevím," odpověděl Harry, "ale zeptej se tady Hermiony, ta by o tom mohla něco vědět!" "O čem to mluvíš, Harry?" ptala se Hermiona. "To ty jsi hned spěchala Malfoyovi na pomoc. Vypadala jsi, jako kdybys přesně věděla, co se s ním děje!" řekl vztekle Harry. "Harry má pravdu. Co víš o Malfoyovi? Nebo s ním snad něco máš?" ptal se Ron s vyčkávavým pohledem. "Jste oba směšní! Radši půjdu a nechám vás, abyste se vzpamatovali. Chováte se jak malé děti. A to jen proto, že konečně chytil zlatonku někdo jiný než Harry!" urazila se Hermiona a vyběhla z místnosti.

Jak si o mně můžou myslet, že mám něco s Malfoyem? K tomu bych se nikdy nesnížila! vztekala se Hermiona. V mysli se však stále vracela k Dracovi. Draco, svíjící se na zemi bolestí a prosící ji o pomoc. Vypadal tak bezmocně...Musím zjistit, co s ním je! řekla si Hermiona a zamířila na ošetřovnu. Bylo už chvilku po večerce, takže na ošetřovně nikdo nebyl. Madam Pomfreyová odešla za Brumbálem, a tak jí nestálo nic v cestě. Pomalu přistoupila k Dracovu lůžku. Vypadalo to, že má zlý sen. Zmítal se z jedné strany na druhou a po tváři mu stékaly kapičky potu.

"Ššš, Draco, klid!" zašeptala Hermiona. Draco sebou ale házel čím dál víc. "Ne, já nic neudělal! Ještě ne, prosím!" začal křičet ze spaní. "Draco, prober se!" vykřikla Hermiona a položila mu ruku na rameno. Draco se najednou probudil. Rychle ucukla rukou zpátky, ale on byl rychlejší a chytil ji.

"Grangerová." řekl unaveně. "Malfoyi." "Co tu děláš?" "Chtěla jsem vědět, jak ti je. Vypadal jsi vážně zle." "Budu v pořádku. A nedělej se, že tě to zajímá." řekl vztekle. "Fajn!" odsekla Hermiona a chystala se k odchodu, ale Draco pořád držel její ruku ve své. "Stůj!" skoro vykřikl. "Chci vědět, co se tam přesně stalo." Draco na Hermionu upřel svůj pronikavý pohled. "No, chystal ses přistát na zemi, ale najednou jsi ztratil vědomí a spadl jsi. Chvíli jsi ležel bez hnutí, ale pak jsi se začal zmítat a křičet bolestí." "Stála jsi nade mnou..." "Ano, stála. Poslala jsem je všechny pryč, viděla jsem, jak tě to ničí. Pak jsem na tebe použila kouzlo a profesor Snape tě přenesl sem." Chvíli bylo ticho. "Proč jsi mi pomohla?" zeptal se Draco. "Jak jsem řekla, viděla jsem, že tě to ničí. Příliš mnoho cizích myšlenek v hlavě může člověku uškodit." odpověděla Hermiona a zvědavě se na Draca podívala. "Takže to víš." povzdechl si Draco.

"Ano, vím. Už od toho setkání ve vlaku, ale nebyla jsem si jistá. Ale pak se ta tvoje schopnost projevila znovu..." "Divím se, že sis to nenašla v nějakých knížkách, Grangerová." ušklíbl se Draco. "Nenašla jsem si to, protože to tam není. Bohužel musím říct, že jsi jediný kouzelník s touto schopností." Hermiona se otočila a šla ke dveřím. "Grangerová, co jsi to na mě použila za kouzlo?" zakřičel na ni, ale to už byla pryč.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 slunenka slunenka | E-mail | Web | 24. března 2006 v 22:42 | Reagovat

Krááásný! Hermi a Draco... hm.... :o)))

2 Ciss Ciss | E-mail | Web | 6. listopadu 2007 v 13:31 | Reagovat

Pfujjj!Ale ne...To byl fór.Máš to moc pěkný,ale Hermi a Draco?No nic,asi žárlím...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama