Listopad 2011

Takové menší oznámení

1. listopadu 2011 v 2:59 | Clarissa
Konečně se mi podařilo trochu si oddychnout. V nové práci se toho na mě za poslední dva měsíce navalilo tolik, že jsem kromě korektur e-booků nestíhala vůbec nic. Ono pracovat 16 hodin denně není nic příjemného, zvlášť když se vám k tomu přidá ještě škola.

Ale říjnový katalog e-booků je hotový a já zas můžu zpomalit, i když ne moc. Tenhle týden se hodlám vrhnout na Věštbu, takže očekávejte jednu, možná i dvě kapitoly. Pokud půjde vše podle mého harmonogramu (ano, opravdu jsem si udělala harmonogram, jinak bych se z toho všeho asi zbláznila), do konce listopadu by mohla být Věštba teoreticky dokončena.

A teď k té oznamovací části. Jelikož se nám pomalu blíží prosinec a s ním i Vánoce, připravila jsem si pro vás velice příjemné překvapení. Čeho se bude týkat, jistě všichni uhodnete. Správně, Vánoc. A také HP fanfiction, samozřejmě.

Tímto bych Vás čtenáře chtěla požádat, abyste se na mé vánoční misi podíleli. Pokud máte v šuplíku (nebo někde na stránkách) nějakou VÁNOČNÍ povídku s HP tématikou, sem s ní! Nezáleží na tom, jestli je jednorázová nebo kapitolová, krátká nebo dlouhá. Ale pár podmínek se samozřejmě najde:

1. Povídka musí být DOKONČENÁ.

2. Povídka se MUSÍ nějak týkat Vánoc (Silvestra). Jak, to už je na Vás.

3. Povídka nesmí obsahovat příliš gramatických a stylistických chyb. Pokud víte, že máte v českém jazyku závažné nedostatky, požádejte někoho, ať vám udělá beta-read. Jestliže obdržím povídku, která bude v hrozném stavu, bez milosti vracím. Neberte to osobně, nikdo nejsme dokonalí a já už vůbec ne, ale jistě uznáte, že by povídky měly mít aspoň trošku úroveň.

4. Uzávěrka posílání povídek je 15. prosince. Čím dříve povídku pošlete, tím lépe. Nejlépe už během listopadu :).

5. Každý z Vás může poslat neomezený počet povídek.

6. Je úplně jedno, jaký žánr bude povídka mít a jaké postavy v ní budou vystupovat (musí ovšem patřit do HP). Fantazii se meze nekladou.

7. Můžete přihlásit jak vlastní dílo, tak překlad. U překladu by bylo dobré sehnat povolení autora, ale je mi jasné, že v dnešní době je spousta z nich už neaktivní. Co ale NESMÍ u překladu chybět, je odkaz na originální dílo a jméno autora.

8. Rating (přístupnost). I když nejde o film, i tak mají povídky svá omezení, například při výskytu sexuálních nebo násilných scén. Nehodlám nic cenzurovat, ale povídka musí být označena správným ratingem.

Doufám, že jsem Vás svými podmínkami moc neodradila :). Nepište si jen tak do šuplíku, podělte se o své výtvory s ostatními! Pokud byste se rádi zúčastnili, ale postrádáte spisovatelské střevo, můžete se zapojit třeba tím, že kontaktujete své oblíbené autory, zda by nechtěli přispět do projektu nějakou tou vánoční HP povídkou.

A poslední, ale snad nejdůležitější informace - svá díla zasílejte na e-mail:
kadlecova.marta@gmail.com

Pokud se teď divíte, kdo to ta Marta Kadlecová je, nenechám vás dlouho tápat... jsem to já :).

Vaše Clarissa